Hakkımızda

Bizler, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu Yönetim Kurulu üyeleriyiz.  13 kişilik yönetim kurulu ve 180 kişilik üye ile toplam 200 kişilik bir topluluğuz. Amacımız; kurduğumuz bu topluluğu herkese duyurabilmek,  yazdığımız yazılarla, hazırladığımız etkinlikler ile daha geniş kitlelere ulaşarak sosyoloji biliminin herkes tarafından benimsenmesini sağlamaktır. Toplumsal olarak birçok problemin meydana geldiği bu günlerde, insanları bilinçlendirerek ve daha geniş bir aile oluşturarak problemlere çözümler üretebilmek istiyor, çözüm üretirken de oluşturduğumuz tartışma alanıyla herkesin fikirlerini öğrenmek istiyoruz. Sizler de daha bilinçli bir toplum elde etmek ve toplumsal sorunlara çözümler üretebilmek istiyorsanız bizi sürekli olarak takip edin!

Gradient

Sosyolojinin dünyayı değiştireceğine inanıyoruz ve bu yolda emin adımlarla yürüyoruz.

Misyonumuz

Kuruluşumuzdan bugüne kadar yaptığımız mama, ihtiyaç malzemesi dağıtımları, kermes gibi etkinlikler ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatabilmek, bu gibi yardımları yaparken de sosyolojinin hayatımızın her alanında var olduğunu insanlığa aktarmaktır. 

misyon.jpg
 
vizyon.jpeg

Vizyonumuz

Toplumumuzda hali hazırda bulunan kadın cinayetleri, hayvan hakları, işsizlik, yoksulluk gibi problemlere çözüm üretebilmek için sosyologlara büyük bir ihtiyaç vardır. Bizler bunu herkese duyurabilmek ve ülkemize bu bilinci kazandırırken de sosyoloji alanının toplumsal sorunları halledebilmek için önem verilmesi gereken bir bilim dalı olduğunu küresel açıdan vurgulamak istiyoruz. 

Gradient