Etkinlikler

 • Sosyolojik Tahayyül Atölyesi
  27 Mart Paz
  İstanbul Medeniyet Üniversitesi
  Toplumda görünenlerin ardindakini görebilmek icin sosyolojik bakmaya ne dersiniz? Gelin sosyolojik bakış açımızı birlikte geliştirelim!
 • Ayşe Tükrükçü ile Söyleşi!
  21 Mart Pzt
  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat B
  Hayata Sarıl Derneği'nin kurucusu ve "Hayatsız Kadın Ayşe" kitabının yazarı Ayşe Tükrükçü ile buluşuyoruz! Evsiz ve toplumda yok sayılan bireylerin topluma yeniden kazandırılması,kadının toplumda varolmaya çalışması ve toplumdaki yeri gibi konuların ele alınacağı söyleşiye herkesi bekliyoruz!
 • El Ele Hayatlara Dokunalım! 2
  27 Şubat Paz
  Beyoğlu
  Sosyoloji Topluluğu olarak evsiz, ötekileştirilen ve toplumdan yok sayılan bireylerin, topluma yeniden kazandırılması amacıyla açılmış olan Hayata Sarıl Lokantasına gidip evsiz dostlarımıza yemek dağıtıyoruz.
 • Film Atölyesi 7
  28 Aralık Sal
  Medeniyet Üniversitesi
  Charlie Chaplin'in muhteşem anlatımıyla modern hayatın toplum üstündeki etkilerinin sosyolojik incelenmesini "Modern Zamanlar" filmi üzerinden yapıyoruz!
 • KİTAP SOHBETLERİ - Kitabını Al Gel 1
  23 Aralık Per
  Medeniyet Üniversitesi- B Blog
  İlkini düzenleyeceğimiz Kitap Sohbetleri etkinliğimizde Prof. Dr. Mahmut Hakkı AKIN hocamızla beraber Aziz Nesin'in "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" kitabını tartışıp konuşacağız.
 • Çorbada Tuzumuz Olsun Dedik!
  18 Aralık Cmt
  Beyoğlu
  Sosyoloji Topluluğu olarak evsizlerin barınma, beslenme ve sosyal güvence gibi ihtiyaçlarını karşılama amacıyla birbirinden değerli çalışmalar gerçekleştiren Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile bir araya gelip evsiz bireylere gıda dağıtımı yapacağız.
 • Meslek Sohbetleri'21
  15 Aralık Çar
  Medeniyet Üniversitesi/Zoom Canlı Yayın
  Meslek Sohbetleri etkinliğimizi 15-16-17 aralık tarihlerinde üç ayrı günde yüzyüze ve canlı olarak gerçekleştireceğiz. Sosyolojinin farklı alanlarında çalışan, alanında başarılı yedi değerli konuğumuz ile meslekler üzerine sohbet gerçekleştireceğiz.
 • Film Atölyesi 6
  09 Aralık Per
  Zoom Canlı Yayın
  Film Atölyemizde bu hafta İnsan Hakları ve Demokrasi Haftasına özel, "Başkalarının Hayatı" filmini analiz ediyoruz.
 • Üniversite Öğrencilerinin Sorunlarında Dün, Bugün!
  09 Kasım Sal
  Zoom Canlı Yayın
  Salgının da etkisiyle öğrenciler bu yıla barınacak yer sorunlarıyla başladılar. Çoğu kayıtlarını dondurmak zorunda kaldı.. Bu sorunlar ışığında üniversitelerin tarihine, öğrencilerin geçmişten günümüze yaşadığı sorunlara odaklanarak Öğretim üyesi Sanem SOYLU ile bir söyleşi gerçekleştiriyoruz.
 • Distopyalar 1
  05 Kasım Cum
  Zoom Canlı Yayın
  Distopyaları tartışacağımız serimizin ilk programında Aldous Huxley'nin "Cesur Yeni Dünya" adlı kitabını analiz edeceğiz.
 • El Ele Hayatlara Dokunalım!
  20 Ekim Çar
  Beyoğlu
  Sosyoloji Topluluğu olarak evsiz, ötekileştirilen ve toplumdan yok sayılan bireylerin, topluma yeniden kazandırılması amacıyla açılmış olan Hayata Sarıl Lokantasına gidip evsiz dostlarımıza yemek dağıtıyoruz.
 • Tanışma Kahvaltısı
  10 Ekim Paz
  Kadıköy
  İMÜ Sosyoloji Topluluğu olarak düzenlediğimiz kahvaltı etkinliğimizde, sosyoloji bölümünden arkadaşlarımızla tanışmak ve kaynaşmak için buluşuyoruz!
 • Caz Festivali
  19 Eylül Paz
  Beşiktaş
  İMÜ Sosyoloji Topluluğu olarak İKSV'nin düzenlediği Caz Festivaline katılıyoruz.
 • Sohbet - Muhabbet - Mandala
  04 Temmuz Paz
  Kadıköy
  Medeniyet Üniversitesi öğrencileri olarak bir buçuk yıllık online eğitimden sonra, sosyalleşmek için mandala yapıp tanışıyoruz.
 • Söyleşi!
  28 Mayıs Cum
  Zoom Canlı Yayın
  Okulumuzun öğretim görevlilerinden Dr Erol Sağlam ile komplo teorilerini konuşacağız. Öğrenmek ve tartışmak için hepinizi bekliyoruz. Katılım formu: https://forms.gle/B8mNE63pJxsVj54n6
 • Dolmuş-Arabesk Atölyesi
  22 Mayıs Cmt
  Zoom Canlı Yayın
  Türkiye'nin en büyük problemlerinden biri çarpık kentleşme. Bu çarpık kentleşme nasıl ortaya çıktı? Sultan filmi ve arabesk şarkılarıyla 1950 sonrasına kısa bir bakış, genel kültür ve etkileşimli bir atölye çalışması için davetlisiniz.
 • Film Atölyesi 5
  11 Mayıs Sal
  Zoom Canlı Yayın
  İnsanı yapay zekadan ayıran şey nedir? Sosyalizasyon süreçleri bireyin kimliğine nasıl etki eder? Teknoloji geliştikçe insan kendi varlığına nasıl yaklaşır? Gelin “Ex-Machina”üzerinden tartışalım.
 • Keşfetmek İçin Bak!-3
  30 Nisan Cum
  Zoom Canlı Yayın
  Hepimizin güvenli kaleleri evler bize sosyolojik olarak ne anlatıyor? Geçmişten bugüne evlerimizde değişen neler var? Yaşadığımız ev ve kent bizi nasıl etkiler? Öğretim Görevlisi Semih Akşeker bize mimari bilgiler verecek biz de sosyolojik bakışımızı geliştireceğiz.